Keystone MH-400A-D-FCAN
SKU:
MH-400A-D-FCAN
Typically ships in 2-3 business days* View full description
Customer Reviews
Description
400W F-Can Metal Halide Ballast | M59 or H33 | Dual Tap (120/277)
Features
  • ANSI Designation: M59/H33
  • Line Voltage: 120//277
  • Regulation: 5%
  • Frequency: 60 Hz
  • Recommended Fuse (A): 10/5
  • Circuit Type: CWA
  • Insulation Class: 105ºC
  • Capacitor Value: 20 MF
  • Capacitor Voltage Rating: 440V
  • Capacitor Temperature Rating: 90ºC
  • Winding Materials: Cu/Cu
  • Lamp Starter: N/A
  • Agency Certification: UL, cUL
  • Maximum Distance to Lamp: 10 FT
  • 2 Year Warranty
Downloads
a-download-spec-100px.png
Caution
Disclaimers
Catalog No:
MH-400A-D-FCAN
Wattage:
400 Watts
Lamp Type:
400 W MH
Input Voltage:
Dual Tap (120/277)
Input Frequency:
60 Hz